Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

svědkové Jehovovi

2 posters

Goto down

svědkové Jehovovi Empty svědkové Jehovovi

Příspěvek  desc 28/1/2020, 22:41

Zjevení Janovo 3:7-12  Andělu církve ve Filadelfii piš: Toto prohlašuje ten Svatý a Pravý, který má klíč Davidův; když on otvírá, nikdo nezavře, a když on zavírá, nikdo neotevře:
"Vím o tvých skutcích. Hle, otevřel jsem před tebou dveře, a nikdo je nemůže zavřít. Neboť ačkoli máš nepatrnou moc, zachoval jsi mé slovo a mé jméno jsi nezapřel.
Hle, dávám do tvých rukou ty, kdo jsou ze synagógy satanovy; 
říkají si židé, a nejsou, ale lžou. Hle, způsobím, že přijdou a padnou ti k nohám; 
a poznají, že já jsem si tě zamiloval.
Protože jsi zachoval mé slovo a vytrval, zachovám tě i já v hodině zkoušky, která přijde na celý svět a prověří obyvatele země.
Přijdu brzy; drž se toho, co máš, aby tě nikdo nepřipravil o vavřín vítěze.
Kdo zvítězí, toho učiním sloupem v chrámě svého Boha a chrám již neopustí; napíšu na něj jméno svého Boha a jméno jeho města, nového Jeruzaléma který sestupuje z nebe od mého Boha, i jméno své nové.

SJ uctívají stejného Boha, jako židé ..
desc
desc

Poèet pøíspìvkù : 27
Points : 49
Reputation : 6
Join date : 07. 05. 13
Age : 54
Location : Prag

Robin Hronek likes this post

Návrat nahoru Goto down

svědkové Jehovovi Empty Re: svědkové Jehovovi

Příspěvek  Robin Hronek 17/11/2021, 14:54

desc napsal:Zjevení Janovo 3:7-12  Andělu církve ve Filadelfii piš: Toto prohlašuje ten Svatý a Pravý, který má klíč Davidův; když on otvírá, nikdo nezavře, a když on zavírá, nikdo neotevře:
"Vím o tvých skutcích. Hle, otevřel jsem před tebou dveře, a nikdo je nemůže zavřít. Neboť ačkoli máš nepatrnou moc, zachoval jsi mé slovo a mé jméno jsi nezapřel.
Hle, dávám do tvých rukou ty, kdo jsou ze synagógy satanovy; 
říkají si židé, a nejsou, ale lžou. Hle, způsobím, že přijdou a padnou ti k nohám; 
a poznají, že já jsem si tě zamiloval.
Protože jsi zachoval mé slovo a vytrval, zachovám tě i já v hodině zkoušky, která přijde na celý svět a prověří obyvatele země.
Přijdu brzy; drž se toho, co máš, aby tě nikdo nepřipravil o vavřín vítěze.
Kdo zvítězí, toho učiním sloupem v chrámě svého Boha a chrám již neopustí; napíšu na něj jméno svého Boha a jméno jeho města, nového Jeruzaléma který sestupuje z nebe od mého Boha, i jméno své nové.

SJ uctívají stejného Boha, jako židé ..


Zdravím,

Jistě asi víte, že jsem se studiem Bible zabýval se Svědky Jehovovými, takže vím, že to tak úplně není. 

Je akorát pravda, že používají židovské jméno Boha stvořitele i v názvu své církve, resp. náboženské společnosti, ale Ježíš má stejný význam jako pro ostatní křesťany i pro ně. Hlavní je, že jde o jednoho a téhož Boha, který je io ui nichj trojjediný pouze u křtzu. 

Stačilo na nějakém tom jejich sjezdu zůstat sedět na místě i během přestávky, před kterou, nebo hned po které je křest nových S.J., kdy se v tom proslovui při klřtu mlůuví o přijetí Boha ve jménu otce, syna a ducha svatého.

Takl to jken tak pro přesnost a na rozjezd tématu.

R.H.
Robin Hronek
Robin Hronek

Poèet pøíspìvkù : 18
Points : 14
Reputation : -10
Join date : 12. 05. 13
Age : 49
Location : Praha

http://volny.cz/robinx

Návrat nahoru Goto down

svědkové Jehovovi Empty Re: svědkové Jehovovi

Příspěvek  desc 20/11/2021, 09:26

Robin Hronek napsal:
desc napsal:SJ uctívají stejného Boha, jako židé ..


Jistě asi víte, že jsem se studiem Bible zabýval se Svědky Jehovovými, takže vím, že to tak úplně není. 

Ježíš má stejný význam jako pro ostatní křesťany i pro ně. 

R.H.
tak to jsi je asi moc nepochopil
desc
desc

Poèet pøíspìvkù : 27
Points : 49
Reputation : 6
Join date : 07. 05. 13
Age : 54
Location : Prag

Návrat nahoru Goto down

svědkové Jehovovi Empty Re: svědkové Jehovovi

Příspěvek  Robin Hronek 20/11/2021, 11:14

Zdravím,

Tohle jsem pochopil správně, ale není to tady celé. Dále jsem totiž psal, že svědkové Jehovovi uctívají Boha stvořitele, jehož jméno si dokonce dali do názvu svojí církve, respektive náboženské společnosti. Protože se jedná o křesťanskou církev, nebo náboženskou společnost, tak mám pro ně Ježíš Kristus stejný význam jako pro ostatní křesťanské církve nebo náboženské společnosti včetně sekt dále jsem také psal, že dokonce uznávají i svatou trojici, avšak trojjedinost Boha zmiňují pouze při křtu, kdy se odevzdává křtěný člověk bohu Ve jménu otce, syna a Ducha svatého. Takhle nějak si to od té doby pamatuji, jak to bylo konkrétně z nějakého toho jejich sjezdu, kdy stačí sedět na místě i o přestávce, kdy probíhá křest.

Pokud náhodou není něco přesné, je to tím, že už je to hodně dávno, takže jsi něco nemusím už úplně přesně pamatovat.

R.H.
Robin Hronek
Robin Hronek

Poèet pøíspìvkù : 18
Points : 14
Reputation : -10
Join date : 12. 05. 13
Age : 49
Location : Praha

http://volny.cz/robinx

Návrat nahoru Goto down

svědkové Jehovovi Empty Re: svědkové Jehovovi

Příspěvek  desc 21/11/2021, 04:07

Robin Hronek napsal:Pokud náhodou není něco přesné, je to tím, že už je to hodně dávno, takže jsi něco nemusím už úplně přesně pamatovat.

R.H.

svědci nemají trojici, Duch svatý je u nich jen činná síla
desc
desc

Poèet pøíspìvkù : 27
Points : 49
Reputation : 6
Join date : 07. 05. 13
Age : 54
Location : Prag

Návrat nahoru Goto down

svědkové Jehovovi Empty Re: svědkové Jehovovi

Příspěvek  Robin Hronek 21/11/2021, 10:08

Zdravím,

Ano, přesně tak. Já jsem to ale upřesnil a dalo by se o tom diskutovat ještě více.

Konkrétně mám na mysli skutečnost, že tu svatou trojici nemají z toho důvodu, že vystudovali z Bible skutečnost, že Bůh otec, kterému říkají Jehova, je otec a boží syn (ještě ne Ježíš a Kristus už vůbec ne) spolu s duchem svatým tady byli víceméně odjakživa, což je samozřejmě zjednodušeně řečeno.

Podle toho, jak jsem to alespoň já pochopil, tak bůh otec nemá počátek ani konec, boží syn má počátek, ale nemá konec protoje na nižší úrovni než otec a vedle toho, nebo kolem toho je duch Svatý.

Katolická věrouka když ponecháme stranou jestli je správná, nebo chybná, tuto skutečnost ignoruje a má tak Ježíše Krista za Boha poté co byl ukřižován a odešel ke svému otci na nebesa. Z výsledku je to ale úplně jedno, protože zmiňují Boha jako trojjediného proslovu během křtu takže pravda bude někde uprostřed mezi Věrou Kami katolické církve a svědků Jehovových.

Někde jinde je jsem nastínil téma, že pravda má rub a líc respektive všechno má rub a líc v případě pravdy o Bohu a svatém písmu se snažím znovu slučovat všechny nauky které vznikly tím, že různé církve vykládají písmo různě. To bych ale nechal stranou, protože je to velice složité.

R.H.
Robin Hronek
Robin Hronek

Poèet pøíspìvkù : 18
Points : 14
Reputation : -10
Join date : 12. 05. 13
Age : 49
Location : Praha

http://volny.cz/robinx

Návrat nahoru Goto down

svědkové Jehovovi Empty Re: svědkové Jehovovi

Příspěvek  desc 22/11/2021, 14:27

Robin Hronek napsal:takže pravda bude někde uprostřed mezi Věrou Kami katolické církve a svědků Jehovových.

R.H.
můžeš jí popsat ?
desc
desc

Poèet pøíspìvkù : 27
Points : 49
Reputation : 6
Join date : 07. 05. 13
Age : 54
Location : Prag

Návrat nahoru Goto down

svědkové Jehovovi Empty Re: svědkové Jehovovi

Příspěvek  Robin Hronek 22/11/2021, 15:36

desc napsal:
Robin Hronek napsal:takže pravda bude někde uprostřed mezi Věrou Kami katolické církve a svědků Jehovových.

R.H.
můžeš jí popsat ?
Zdravím a pokusím se:

Co se týká svaté trojice, tak jsem tu pravdu popsal. Jestliže je Bůh otec Jehova (červené A) bohem, který nemá počátek a konec, boží syn (zelené B) je otci podřízen třeba už tím že počátek má a Duch svatý (modré C) je jen činná sídla, nemají Svědkové Jehovovi tuto trojici kromě případu, kdy probíhá křest. Odevzdání se Bohu křtem s očištěním ducha ponořením těla do vody, během kterého se odkládá a smývá stará osobnost a obléká se osobnost nová, křtěný věřící to přijímá ve jménui Otce, Syna a Ducha svatého. Takže obě církev se shodují u té trojice, akorát že S.J. ji nepoužívají mimo křest, ale používají osobní jméno Boha Otce, zatímco Katolíci jméno Boha otce nepoužívají, ale zato používají trojici.

Našlo by se toho víc, ale zatím mne nic nenapadlo. 

Kdybychom chtěli mít zaručeně pravou křesťanskou církev, byla by Katolická se zákazem transfuzí, konzumace jídel z krve a se zákazem konzumace vepřového masa a vepřových produktů, takže máme kombinaci Katolíků, Svědků Jehovových a Adventistů sedmého dfne a mnoha dalších, které neznám. 

Protože věřím tomu, že je jen jeden Bůh, takže je Jehova a Alah pro mne jedna osoba, mohli bychom tam zamíchat i nějaká islámsklá pravdla, ale to je jen tak pro zajímavost.

R.H.
Robin Hronek
Robin Hronek

Poèet pøíspìvkù : 18
Points : 14
Reputation : -10
Join date : 12. 05. 13
Age : 49
Location : Praha

http://volny.cz/robinx

Návrat nahoru Goto down

svědkové Jehovovi Empty Re: svědkové Jehovovi

Příspěvek  desc 26/11/2021, 02:59

Robin Hronek napsal:Podle toho, jak jsem to alespoň já pochopil, tak bůh otec nemá počátek ani konec, boží syn má počátek, ale nemá konec proto je na nižší úrovni než otec a vedle toho, nebo kolem toho je duch Svatý.

R.H.
 tak to jsi pochopil blbě
desc
desc

Poèet pøíspìvkù : 27
Points : 49
Reputation : 6
Join date : 07. 05. 13
Age : 54
Location : Prag

Návrat nahoru Goto down

svědkové Jehovovi Empty Re: svědkové Jehovovi

Příspěvek  Robin Hronek 26/11/2021, 10:13

Zdravím,

To je docela dobře možné, protože jsem se studiem Bible se svědky jehovovými věnoval asi tři nebo čtyři roky a pak jsem toho nechal, což už je hodně dávno. Tím pádem jsem některé věci asi nejspíš zapomněl, ale to by nebyla žádná diskuze, kdyby všechny názory a příspěvky lidi byly správné.

Každý totiž chápe různé věci různě, takže se někomu může zdát, že je něco nesprávně. Možná bychom měli dát prostor ostatním..


R.H.
Robin Hronek
Robin Hronek

Poèet pøíspìvkù : 18
Points : 14
Reputation : -10
Join date : 12. 05. 13
Age : 49
Location : Praha

http://volny.cz/robinx

Návrat nahoru Goto down

svědkové Jehovovi Empty Re: svědkové Jehovovi

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru